Home / Спорт / Скопско ракометно финале во Битола

Скопско ракометно финале во Битола

Екипите на Вардар и Металург ќе играат за пехарот во купот на Македонија во ракомет. По победата на Вардар над Пелистер од 46:27 и Металург над Еурофарм Работник за пехарот ќе се борат скопските ривали Вардар и Металург, а за третото место ќе играат Пелистер и Еурофарм Работник.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*