Don't Miss
Home / Tag Archives: 13

Tag Archives: 13

Куферот не е кај Заев

На јутјуб каналот предмалку се објавени 6 нови адуио-снимки на кои се слуша гласот што наликува на бизнисменот кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“ Орце Камчев. Во една од снимките се слуша како тој вели дека во ...

Read More »

Шест месеци затвор за таткото на Боки 13

Миле Јовановски, татко на Боки 13, e осуден на казна затвор од шест месеци, откако претходно призна вина. Тој беше обвинет за физички напад на свештеникот Виктор Стојчев. Обвинетиот Јовановски денеска не беше присутен во судница за да ја чуе ...

Read More »

Луксузното гнездо на Боки-13 во скопско Волково Додека аферата „Рекет“ ги бранува јавноста и социјалните мрежи, на интернет се појавија фотографии од луксузниот дом на Боки – 13, еден од осомничените во случајот. Локацијата на неговиот дом е во најелитниот ...

Read More »

Заев: Боки 13 ме злоупотребил!

Премиерот Зоран Заев реагира дека првосоомничениот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 го злоупотребил неговото име со цел, како што вели, да ја зајакне својата позиција на моќ и авторитет пред другиот соговорник, односно Орце Камчев. „Најостро, категорично ...

Read More »

Боки 13 стравува од убиство?!

Денешната насловна страница на српски Курир пренесува што наводно кажал Бојан Јовановски во полиција кога бил уапсен. -Ако ме убијат, доказите против Заев се кај мојата мајка, гласи ударниот наслов на утрешниот Курир. Понатаму, Курир пренесува зборови што Боки 13 ...

Read More »

Нови 13 дефектолози во училиштата во Карпош

Општина Карпош  во соработка со UNDP и Агенцијата за вработување на Република Македонија, како и со директорките на осум основни училишта од Општината, потпиша Меморандум за реализација на проектот „ Карпош  за еднаквите во училиштата“. Како што нагласи градоначалникот на ...

Read More »