Home / Вести / Боки 13 стравува од убиство?!

Боки 13 стравува од убиство?!

Денешната насловна страница на српски Курир пренесува што наводно кажал Бојан Јовановски во полиција кога бил уапсен.

-Ако ме убијат, доказите против Заев се кај мојата мајка, гласи ударниот наслов на утрешниот Курир.

Понатаму, Курир пренесува зборови што Боки 13 наводно им ги кажал во полиција:

-Ако ме обесите и се обидете тоа да го прикажете како самоубиство, ако овде ме тепате, ме мачите, застрашувате, убаво сега ви кажувам, да не биде дека не сте знаеле, никој нема да биде поштеден.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!