Home / Tag Archives: Дневни

Tag Archives: Дневни

Вековни казни за дневни политики

            Деновиве судијката Добрила Кацарска им ги изрече првостепените  пресуди на дел од обвинетите во случајот “27 април” и упадот во Собранието, при изборот на Талат Џафери за претседател на Парламентот.           Судијката Кацарска сите  16 обвинети, од вкупно ...

Read More »

По Утрински и Вест, згасна и Дневник

По згаснувањето на дневните весници Утрински весник и Вест, денеска згасна и првиот приватен весник во Република Македoнија Дневник. Првиот приватен дневен весник во земјава, чиј прв број излезе на 20 март 1996 година, денеска се отпечати за последен пат. ...

Read More »