Don't Miss
Home / Tag Archives: Мијалков

Tag Archives: Мијалков

Јосифовска: Катица не сакаше да ги затвори Мијалков и Камчев

Обвинителката Елизабета Jосифовска, на денешното рочиште за случајот „Рекет“, откако појасни дека по налог на Катица Јанева бизнисменот Орце Камчев издејствувал домашен притвор а и времен пасош, раскажа и како шефицата Јанева планирала Камчев и Сашо Мијалков, како осомничени во ...

Read More »

Укинат притворот на Мијалков за “ Империја“

Куќниот притвор на ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков за предметот „Империја“ му  е укинат. Врховниот суд на 27 март 2019 година го донел ова решение по жалбата на Мијалков. Од Врховен инфомираат дека решението е донесено согласно начелното правно мислење ...

Read More »

Апелација се смилува:Мијалков од Шутка во домашен притвор

Мијалков набрзо ќе излезе од истражниот затвор „Скопје“ и ќе оди во домашен притвор. Ова следува по денешната одлука на Апелацискиот суд, кој реши да ја прифати жалбата на Мијалков и да му ја укине мерката притвор. -По повод жалбата ...

Read More »

Притвор за Мијалков

Екс директорот на УБК, Сашо Мијалков, оди во притвор. Од Кривичниот суд, каде што пред два часа беше објавена пресудата за случајот „Титаник 2“, а според која Мијалков беше осуден на три години затвор, тој директно ќе биде спроведен во ...

Read More »

Мијалков вечерва наместо во Шутка ќе спие дома

Eкс-директорот на УБК, Сашо Мијалков до крајот на денот ќе излезе од затворот во Шутка и ќе оди во домашен притвор, пренесува НОВА ТВ. Според информациите, судијката Весна Димишкова ги прифатила предлогот за куќен притвор на СЈО за Мијалков. Предлогот ...

Read More »

Мијалков Нова Година наместо во Шутка ќе ја слави во Мериот

Предлогот на Специјалното јавно обвинителство за куќен притвор на екс-директорот на УБК, Сашо Мијалков, ќе биде доставен денеска во Кривичен суд, пренесува „А1он“. По вчерашното преиначување на одлуката за куќен притвор на неколкумина осомничени за случајот „Империја“, само уште Мијалков ...

Read More »

Одбиена жалбата, Мијалков останува во притвор

Кривичниот совет ја одби жалбата на Сашо Мијалков за триесетдневиот притвор и тој останува во Шутка Мијалков деновиве доби 30 дневен притвор за случајот Империја, во кој се обвнети уште, Орце Камчев и Цветан Панделевски.

Read More »

Ни Мијалков не знае каде е Груевски

Поранешниот директор на УБК и доскорешен висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Мијалков, предмалку на влегување во Кривичниот суд во Скопје изјави дека не знае каде во моментов се наоѓа неговиот братучед и поранешен премиер Никола Груевски, по кого од синоќа ...

Read More »

Oтворено писмо на Мијалков до Мицкоски

Со големо разочарување и неверување ја примив веста за мое формално исклучување од партијата. Знаејќи дека е невистина обвинувањето заради кое сум исклучен од партијата, одлучив да оставам да поминат неколку дена за сите членови да видат дека раководството нема ...

Read More »

Мијалков повторно на обвинителна клупа!

Екс директорот на УБК, Сашо Мијалков, поранешниот началник на Петтата управа Горан Грујевски кој чека одлука за екстрадиција, поранешниот шеф на кабинетот на Мијалков, Тони Јакимовски и екс помошник-министерот во МВР, Небојша Стаковиќ денеска седнуваат на обвинителна клупа за случајот ...

Read More »