Home / Uncategorized / Мијалков Нова Година наместо во Шутка ќе ја слави во Мериот

Мијалков Нова Година наместо во Шутка ќе ја слави во Мериот

Предлогот на Специјалното јавно обвинителство за куќен притвор на екс-директорот на УБК, Сашо Мијалков, ќе биде доставен денеска во Кривичен суд, пренесува „А1он“.

По вчерашното преиначување на одлуката за куќен притвор на неколкумина осомничени за случајот „Империја“, само уште Мијалков остана во привтор во истражниот затвор „Шутка“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*