Don't Miss
Home / Tag Archives: Миле

Tag Archives: Миле

Шест месеци затвор за таткото на Боки 13

Миле Јовановски, татко на Боки 13, e осуден на казна затвор од шест месеци, откако претходно призна вина. Тој беше обвинет за физички напад на свештеникот Виктор Стојчев. Обвинетиот Јовановски денеска не беше присутен во судница за да ја чуе ...

Read More »

Владата со широки раце

Професорите кои беа повикани како експерти од Владата на Македонија да дебатираат на јавната расправа за измените на уставните амандмани добиле по 20.000 денари хонорар, потврдија од Владата. Од таму појаснуваат дека хонорар им е исплатен само на оние кои ...

Read More »

Кривични пријави за екс министерот Миле Јанакиески

СВР Битола, ПС- Прилеп преку Основното јавно обвинителство- Прилеп до Основното јавно обвинителствоза гонење на организиран криминал и корупција – Скопје, поднесе кривична пријава против лицата М.Ј.(39) од Скопје, Д.Р.(64) од Прилеп, С.Т.(63) од Прилеп и В.Ј.(51) од Прилеп, поради ...

Read More »

Одбиени сите барања за притвор

Кривичниот суд до вчера одби 13 барања за притвор од вкупно 18 што ги поднесе Специјалното јавно обвинителство. За останатите пет барања за определување мерка притвор, во случајот „Титаник“, меѓу кои и за врвот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, Мартин Протоѓер, ...

Read More »

Одлуката за притвор на Груевски утре

Одлуките за барањето на СЈО за определување мерки притвор за случајот Титаник во кој се опфатени Никола Груевски, Гордана Јанкулоска и Миле Јанакиески ќе биде објавена во текот на утрешниот ден, односно откако Судот ќе им да достави на странките ...

Read More »