Home / Tag Archives: предизборна

Tag Archives: предизборна

Заев: Граѓаните ќе ја движат Македонија

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва на митинг во Велес порача дека Македонија има европски Устав, кој ги гарантира правата на сите етнички заедници и кој гарантира едно општество за сите. Никој нема да изгуби ништо, рече Заев, ако Уставот ...

Read More »

Милошоски: Битола ќе добие спортски центар, две спортски сали, базен…

Доколку ВМРО-ДПМНЕ на престојните предвремени парламентарни избори ја освои власта, Битола ќе добие неколку капитални купни проекти. Ова го истакна носителот на листата во петтата избирна единица на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија” Антонио Милошоски. Тој на промоцијата на ...

Read More »