Home / Tag Archives: Ставревски

Tag Archives: Ставревски

Груевски ги слушаше бомбите на Ставревски

Од бомбите кои денеска беа презентирани во Кривичниот суд, за случајот „Траекторија“, се слушна и како поранешните министри Зоран Ставрески и Миле Јанакиески, го озборувале тогашниот нивен шеф, Никола Груевски, во врска со договорот за изградба на автопатот Кичево -Охрид, ...

Read More »

Козметички промени во врвот на ВМРО ДПМНЕ

Промени, но и изненадувања во новиот состав на Извршниот комитет на ВМРО- ДПМНЕ. Од  врвот на партијата си одат долгогодишните членови и блиски соработници на Никола Груевски. Сите кои заминуваат се опфатени во истраги на СЈО. Од партијата официјално велат ...

Read More »