Home / Tag Archives: црно

Tag Archives: црно

Состојбата во Пелистер алармантна

Состојбата во ФК Пелистер е алармантна. И покрај тоа што вчера „пелистерци “ требаше да стартуваат со подготовки, тие тоа не го направија. Тренерот Спасе Ристевски не ја закажа призивката затоа што нема фудбалери. Од 25 играчи колку што броеше ...

Read More »

Црно белиот хуманитарен бал во знакот на пријателството на Македонија со Кралството на Белгија

Синоќа во Битола,  се одржа традиционалниот и гламурозен  црно- бел хуманитарен бал во организација на битолските лајонси. Оваа година беше  во знакот на пријателството на Македонија со Кралството на Белгија, земјата на чоколадите и вафлите, земја која е политички центар ...

Read More »

СДСМ:Нелегално производство на тутун “ Вирџинија “ во Могила

Покажувајќи фотографии на кои јасно се гледа дека во околината на Могила некои “ тутунопроизводители “ садат тутун тип “ Вирџинија “ на црно, потпретседателот на СДСМ, Александар Кирацовски на денешната прес конферција побара надлежните да го утврдат идентитетот на ...

Read More »
error: Content is protected !!