Home / Tag Archives: забава

Tag Archives: забава

Играта “Pokemon Go“ ја удвои вредноста на “Nintendо“

Сега истата изнесува  4.500 милијарди јени или 42,5 милијарди американски долари, со што ја надмина вредноста на јапонскиот технолошки гигант Sony, за околу 500 милијарди евра. Феноменалниот успех на играта Pokemon Go, која засега е достапна во 35 земји, предизвика ...

Read More »

Василичарска забава на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ

Во ресторанот “Вавилон” во Битола се одржа василичарската забава на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ од Битола на која присуствуваа повеќе од 500 членки на Унијата на жени. Присутните ги поздрави претседателката на Унијата на жени од Битола, Анита Ангелевска, ...

Read More »

Предновогодишна забава на вработените во “Кромберг и Шуберт”, “Крошу ноќ на оскари“

И оваа година компанијата “Кромберг и Шуберт” за своите вработени организираше предновогдишна забава на која присуствуваа околу 2.000 вработени. Забавата се одржа во “Гранд Премиер“, оваа забава за разлика од другите беше со „несекојдневна” тематика односно „Крошу ноќ на Оскари”. ...

Read More »

Малолетници лумпувале до бесвест

По пријава на обезбедувањето на Клиничката болница, дека во болницата е примен малолетник кој бил под дејство на алкохол, битолската полиција, во објект, во близина на хотелот “Епинал”, наспроти Центарот за култура фати 7 малолетни лица кои биле во алкохолизирана ...

Read More »