Home / Вести / Битолската полиција во двор од црква фати малолетници со дрога

Битолската полиција во двор од црква фати малолетници со дрога

На 20.03.2024 во 13.00 часот, полициски службеници од СВР Битола привеле пет малолетници и С.М.(19), сите од Битола.

Тие биле затекнати во двор на црква во Битола и при преглед кај нив, кај двајца од малолетниците биле пронајдени и одземени повеќе пакувања со марихуана.

По документирање на настанот ќе следува соодветна пријава, соопштија од СВР Битола.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*