Home / Спорт / Еурофарм Работник стартуваше со подготовките

Еурофарм Работник стартуваше со подготовките

Тренерот на Еурофарм Работник, Стевче Алушовски, денеска ја одржа првата прозивка и означи старт на подготовките за новата сезона, историска за битолскиот клуб кој ќе дебитира во Лигата на шампионите, како и во регионалната СЕХА-лига.

На денешниот собир се појавија вкупно 24 ракометари, меѓу кои и седумте нови засилувања: Митревски, Маџовски, Велковски, Вегар, Јотиќ, Ратајац и Шевелев.

Ракометарите на еурофарм Работник веќе утре патуваат за Маврово каде ќе работаат на подигнување на физичката подготвеност

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!