Home / Вести / ФК Пелистер оди на продажба!?

ФК Пелистер оди на продажба!?

Фудбласкиот клуб Пелистер, кој во штотуку изминатото првенство го обезбеди опстанокот во Лигата најверојатно оди на продажба.

Според извори на Битолски весник сопственикот на клубот, кој располага со 75 отсто од акциите, веќе неколку дена води интензивни разговори за продажба на акциите.

Посредник во преговорите е еден познат репрезентативец

Дали ќе дојде до продажба или не ќе се знае во наредните неколку дена, дознава порталот на Битолски весник.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*