Home / Вести / Мермерна плоча падна на патот на Плетвар

Мермерна плоча падна на патот на Плетвар

Мермерна плоча од околу 20 тони паднала на едната коловозна лента напатот Градско-Прилеп, кај Плетвар на потегот кај Каменоломот, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Поради тоа, како што информираат, сообраќајот се одвива наизменично по една коловозна лента.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!