Don't Miss
Home / Tag Archives: Антонио Милошоски

Tag Archives: Антонио Милошоски

Милошоски: Победата е извесна и ќе биде убедлива

Носителот на кандидатската листа за пратеници од коалицијата „За подобра Македонија” Антонио Милошоски за време на денешните средби со битолчани на Широк Сокак истакна дека победата е извесна и повика на масовно учество и гласање в недела,  на  вонредните  парламентарни ...

Read More »

Милошоски: Ќе продолжиме со изградба на нова спортска инфраструктура

Нов спортски комплекс кој што би бил од поголеми размери со ватерполо базен, спортска сала, гимнастичка сала, како и сала за боречки вештини, најави во Битола Антонио Милошоски носител на ИЕ 5 од Коалицијата за подобра Македонија. -Но нема да ...

Read More »

Решавањето на невработеноста главен приоритет

Решавањето на проблемот со невработеноста е, и ќе биде главен приоритет на Владата на ВМРО ДПМНЕ, истакна носителот на листата во петтата изборна единица, Антонио Милошоски, денеска во селото Нижеполе,  кај Битола. -Ние  кои наследивме невработеност од над 38 проценти ...

Read More »

Милошоски: Продолжува проектот „Купи куќа за млади“ со зголемување на старосната граница

Проектот „Купи куќа за млади“ ќе продолжи и во следните четири години, најави денеска во Битола, носителот на листата кандати за пратеници во петтата изборна единица  од коалицијата „За подобра Македонија“, предводена од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски. На денешната средба со ...

Read More »

Расте бројот на членови на ВМРО-ДПМНЕ во Битола

Бројот на членови на ВМРО-ДПМНЕ во Битола постојано се зголемува. Тоа е најдобра потврда дека политиките кои ги води нашата партија не само што се прифатени и поддржани од нашите членови, туку и од најголемиот број граѓани, кои постојано ни ...

Read More »

Милошоски: За набавка на медицински апарати предвидени се 33 милиони евра

Во програмата на коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО­-ДПМНЕ предвидени се вкупно 33 милиони евра за набавка на најсовремени медицински апарати и опрема за здравствените установи низ Македонија, изјави Антонио Милошоски, носител на кандидатската листа во Петтата изборна единица. ...

Read More »

Антонио Милошоски: Зголемени пензии за 10.25 %, бањска рекреација и рекреативни туристички викенди за пензионерите

Зголемување на пензиите за 10.25 %, дополнителна  програма за бањска рекреација на пензионерите која ќе важи за 22.000 пензионери  и рекреативни туристички викенди за 15.000 пензионери  е предвидено во  програмата „РЕАЛНО” на ВМРО-ДПМНЕ, најави денеска во Битола,  Антонио Милошоски,  носител ...

Read More »

Додека ВМРО-ДПМНЕ е на власт проектот „Македонија вработува“ ќе продолжи

Носителот на кандидатската листа за пратеници од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ во изборната единица 5, Антонио Милошоски денеска во Битола оствари средба со занаетчии од Комората на занаетчии, кои како што рече, најголем дел од нив го користеле ...

Read More »

Милошоски: Битола ќе добие спортски центар, две спортски сали, базен…

Доколку ВМРО-ДПМНЕ на престојните предвремени парламентарни избори ја освои власта, Битола ќе добие неколку капитални купни проекти. Ова го истакна носителот на листата во петтата избирна единица на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија” Антонио Милошоски. Тој на промоцијата на ...

Read More »

Антонио Милошоски: Нашата цел е да го слушаме гласот на народот

Целта на ВМРО-ДПМНЕ е да донесе што повеќе странски инвестиции во земјава, а целта на Заев и Шекеринска е да донесат што повеќе странски разузнавачки служби, рече  Милошоски во Битола. Ова што ни случува денес, оваа поддршка праќа една порака. ...

Read More »