Home / Tag Archives: фудбалери

Tag Archives: фудбалери

Томче Трајановски нов тренер на Пелистер

Томче Трајановски поранешниот фудбалер на Пелистер и Вардар  најверојатно е новиот шеф на тручниот штаб на ФК Пелистер. Трајановски треба да го смени досегашниот тренер Неџат Хусеин. Томче Трајановски е изборот од повеке кандидати за нов тренер на Пелистер. Управата ...

Read More »

Тројца “пелистерци “ во Вардар!?

Во Пелистер продолжува распродажбата на фудбалери. Речиси се е договорено за тројца „пелистерци“ да го облечат „црвено-црниот“ дрес оваа зима. Тоа се Јован Попзлатанов, Кристијан Тошевски и Матеј Цветановски. Тошевски е сениорски репрезентативец и игра на бековска позиција. Јован Попзлатанов ...

Read More »

Пелистер заглавен 215.000 евра

Се уште трае неизвесноста околу иднината на ФК Пелистер откако сосема е извесно дека нема воопшто никаков интерес од неговите сопственици за продолжување на раководењето со клубот. Во план е Општината повторно целосно да го преземе клубот, но само со ...

Read More »

Евидентен напредок во сите младински категории

Оваа фудбалска сезона сите погледи беа насочени кон првиот тим на Пелистер, кој оваа сезона стартуваше со нов спонзор, со нов тренер, со голем број на засилувања и нови амбиции. Но, иако заслужуваа внимание сепак,  младинските школи на Пелистер не ...

Read More »

Заврши меѓународниот фудбалски турнир „Новаци ЛГ Куп 2016“

Заврши меѓународниот фудбалски турнир “Новаци ЛГ Куп 2016“, на кој фудбалските вештини ги одмерија околу 600 млади фудбалери 2002-2008 генерација од пионерските клубови на Србија, БиХ, Грција и Македонија. На дводневниот меѓународен фудбалски турнир “Новаци ЛГ Куп 2016“ беа доделени ...

Read More »

Подготовки на Пелистер во Банско,Бугарија: Три средби без пораз

  Фудбалерите на Пелистер, на теренот во Банско, Бугарија, го одиграа и третиот контролен натпревар од подготовките кои ги одработуваат во тоа место. По нерешениот натпревар против Победа 2:2, како и по убедливата победа над Марек Дупница (3:0), во последниот ...

Read More »

Втора фудбалска лига :“Пелистерци“ до прва победа во Новаци

Пелистер – Македонија ЃП 3:1 (2:0) Екипата на Пелистер, во саботата, конечно дојде до победа во Втората лига, а ја победија екипата на Македонија ЃП убедливо со резултат 3:1, полувреме 2:0. Екипата на Науме Љамчевски го отвори резултатот токму навреме, ...

Read More »

На тренинг со Ѓоко Хаџиевски, тренер на Пелистер: Напредуваме подобро од предвиденото

Иако,  во саботата беше последниот врнежлив ден тоа не беше пречка фудбалерите на Пелистер заедно со својот тренер Ѓоко Хаџиевски го одработуваа попладневниот тренинг. По завршувањето на два и пол часовниот тренинг тешко беше да се каже дали тоа што ...

Read More »

Ѓоко ќе прозива утре

Утре на пладне во 12 часот на стадионот под “Тумбе кафе“  новиот тренер на Пелистер, Ѓоко Хаџиевски ќе ја одржи првата прозивка на фудбалерите кои ќе конкурираат за првиот тим за наредниот пролетен дел од годинашната фудбалска сезона. На фудбалерите ...

Read More »