Home / Tag Archives: Клиника

Tag Archives: Клиника

Филипче: Нема новозаболени од корона вирусот

Пациентката која има коронавирус и е на Клиниката за инфективни болести се чувствува добро и веќе трет четврт ден е без температура. Полека влегува во постабилна фаза од болеста. Нема нови пациенти кои во овој момент се тестираат за коронавирусот, ...

Read More »

Васко Ковачевски со свои средства ќе ја реновира битолската хирургија

Воден од мотото „Биди хуман“, Васко Ковачевски, актуелен директор на РЕК „Битола“, денеска ја почна кампањата за реконструкција на хируршкото одделение на Клиниката во Битола. -Од денеска јас и моите најблиски се вклучуваме со хуманитарна помош за реконструкција на одделението ...

Read More »

Чавков имал срцев удар

Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, вчера бил примен на Клиниката за кардиологија каде што лекарите констатирале инфаркт. Тој бил донесен од струмичката болница на Клиниката за кардиологија, каде што првично бил сместен, а како што дознаваме ...

Read More »