Home / Uncategorized / Чавков имал срцев удар

Чавков имал срцев удар

Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, вчера бил примен на Клиниката за кардиологија каде што лекарите констатирале инфаркт.

Тој бил донесен од струмичката болница на Клиниката за кардиологија, каде што првично бил сместен, а како што дознаваме лекувањето понатаму го продолжил во приватна болница.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*