Don't Miss
Home / Tag Archives: сценарио

Tag Archives: сценарио

Градоначалникот Талески со монструозно сценарио да го згасни Битолски весник

И покрај тоа што во изминатите години во голем број наврати сум слушал од негови блиски поранешни и сегашни соработници и пријатели, дека суетата  на Владимир Талески нема граница, сепак ни на сон можев да претпоставам дека  градоначалникот Талески, кој ...

Read More »

Козаров: Кога Талески го смислил сценариото “Битола филмски град“

Битолскиот градоначалник Владимир Талески имал мултимедијална продукција уште пред да стане градоначалник во периодот од 2004 до 2009 година, рече денеска советникот од СДСМ – Битола, Горан Козаров, презентирајќи документ. . – Дали тогаш го смислил сценариото за денешниот филм ...

Read More »

Ѓорчев: Заев не одлучува кој ќе ја составува Владата, туку граѓаните

Зоран Заев сака да ви ја украде победата. Сака да ги помножи вашите гласови со нула. Поразениот сака да стане победник. Народот одлучи, народот гласаше. Нема да му дозволиме да ја украде победата на граѓаните на Република Македонија, истакна на ...

Read More »

Дарко Митревски го претстави сценариото за “Аферата Мис Стон“

Режисерот Дарко Митревски и продуцентите Санмин Парк од САД и Роберт Насков од Македонија, денеска во Битола претставија делови од сценариото на новиот македонски филм „Аферата Мис Стон”. Митревски истакна дека идејата за најновиот филм ја „пронашол” во една американска ...

Read More »