Don't Miss
Home / Tag Archives: свадба

Tag Archives: свадба

Утре во Новаци Македонска венчавка

Утре, недела ,10-ти септември во дворот на Општина Новаци со почеток во 11,00 часот започнува манифестацијата „Македонска етно венчавка“. Со неа оваа година го завршуваме Културно лето Новаци 2017. Агендата манифестацијата е збогатена и со „Ревија на македонски народни носии“ ...

Read More »

Мартина Навратилова ја круниса својата долгодишна љубовна врска

Познатата светска тенисерка Мартина Навратилова на „УС Опен” ја запроси својата долгогодишна девојка, руската манекенка Јулија Лемигова со која се забавува 8 години. „УС Опен” на 57-годишната манекенка ѝ изгледало како идеално место да ја запроси 42-годишната Јулија. Руската манекенка ...

Read More »

Анџелина и Бред ги продадоа свадбените фотографии за 2 мил. долари

Најпопуларниот холивудските пар Анџелина Џоли и Бред Пит, фотографиите од венчавката која се случи на 23 август, ги продадоа за два милиони долари, пренесуваат денеска американските медиуми. Актерите, фотографиите ги продадоа на таблоидите “Пипл“ и “Хелоу“ кои пак вчера објавија ...

Read More »

Анџелина во венчаница од “Версаче“ ја краси насловната на “Пипл“

И кога многумина помислија дека нема да се појават фотографии од тајната венчавка на најславниот холивудски пар Анџелина Џоли и Бред Пит, престижниот светски магазин “Пипл” ја доби ексклузивата. Насловната страница на магазинот, ја краси Анџелина Џоли во венчаница од ...

Read More »