Home / Tag Archives: земји

Tag Archives: земји

Нимиц:Решението за името на повидок

Посредникот на ОН во разговорите за името Метју Нимиц изјави дека решение за спорот за името е на повидок со што ќе се стави крај на 27 годишниот спор меѓу Грција и Македонија. – Имам големи надежи дека овој процес ...

Read More »

Скаутинг камп “Битола 2015“ од 11 до 14 јуни

После минатогодишниот и повеќе од успешен скаутинг камп, задоволството и стекнатото искуство кај учесниците, нивните родители и пред се на гостите како од другите градови од Македонија, Албанија и секако од Италија по втор пат на исто место ќе се ...

Read More »

Меѓународна конференција за развој и промовирање на иновациите во земјоделието

Меѓународна конференција на тема „Развој и промовирање на иновациите и претприемништвото во секторите растително и сточарско производство“, се одржува од денес и во следните два дена во Битола, во организација на Федерацијата на фармерите на Македонија. На конференцијата беа презентирани ...

Read More »

Млади од девет светски земји ќе учествуваат на семинар за мобилност во Битола

Од 24 до 30 овој месец, во просториите на Хотел “Бела куќа“ ќе се одржи семинар одобрен од Европската програма Ерасмус+ за мобилност на младите во Европа со низа настани и случувања. -На семинарот ќе присуствуваат млади луѓе од девет ...

Read More »