Home / Uncategorized / ТВ дуел Заев-Мицкоски

ТВ дуел Заев-Мицкоски

Канал 5 соопшти дека ќе биде домаќин на телевизискиот дуел меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

По прелиминарно искажаната подготвеност на двајцата лидери и неколкудневни консултации со двете страни, договорено е дуелот да се одржи во вторник, 26 март, во рамки на емисијата „Само вистина“, со почеток во 18 часот и 30 минути, информираше вечерва телевизијата Канал 5.Присуството го потврдиле и од двете партии.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!