Home / Uncategorized / Вечерва протести во Скопје:Правда за Саздо

Вечерва протести во Скопје:Правда за Саздо

Граѓаните попладнево се организираат на социјалните мрежи вечерва да излезат на протест поради смртта на младиот Никола Саздовски-Саздо кој беше претепан пред десетина дена.

Протест би требало да биде во 20 часот пред Соранието.

Има повици сите навивачки групи да се обединат и да застанат сложно во одбрана на „нашата татковина и од секојдневните напади кон сите нас и кон нашата земја“.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*