Home / Вести / Во кафуле на Широк Сокак нападнал девојка, крадејќи ѝ ги чантата и телефонот

Во кафуле на Широк Сокак нападнал девојка, крадејќи ѝ ги чантата и телефонот

Млад битолчанец е приведен поради напад врз девојка на која ѝ ги одзел чантата и телефонот.

– Вчера полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода К.И.(25) од Битола, затоа што во угостителски објект на Градското шеталиште во Битола физички ја нападнал С.Г.(20) од Битола и ѝ одзел телефон и чанта – велат од МВР.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*