Home / Вести / 30 дневен притвор за Митко Чавков

30 дневен притвор за Митко Чавков

Судија на претходна постапка, го прифати барањето на Јавно обвинителство и му определи 30 дена притвор на Митко Чавков, кој се сомничи за делото Терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста од член 313 од Кривичниот законик.

Неофицијално, Чавков е веќе однесен во истражниот затвор во Шутка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!