Home / Uncategorized / Блокиран патот Ресен – Битола кај населбата Баир

Блокиран патот Ресен – Битола кај населбата Баир

Патот Ресен – Битола кај населбата Баир од 10:45 часот е блокиран, соопшти Авто мото сојузот на Македонија.

Оттаму информираат и дека слаб снег провејува во Берово, Делчево, Прилеп и на Плетвар, но не се задржува на коловозот.

На останатите патишта низ државата сообраќајот се одвива тековно по влажни коловози.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*