Home / Политика (page 10)

Политика

Основачите на ВМРО-ДПМНЕ потпишани на кандидатурата на Груевски

Само една кандидатура, онаа на актуелниот претседател Никола Груевски била доставена до партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ до рокот кој истече денеска во 15 часот, во пресрет на Конгресот на владејачката партија за избор на претседател кој ќе се одржи утре ...

Read More »

УМС на ВМРО-ДПМНЕ во Битола: Младите се на потег!

Унијата на млади сили од Битола денес одржа панел дискусија во старата сала на Советот на општината. На истата збор зедоа претходните претседатели на УМС-Битола Илче Димовски, Пеце Милевски, Јовица Богоев, актуелниот претседател на УМС-Битола Бојан Димовски и претседателот на ...

Read More »

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ го допре дното

На ваквите обвинувања од СДСМ, од ВМРО-ДПМНЕ каде категорично ги отфрлаат обвинувањата за политичка боја на опожарувањето на возилата велат: -СДСМ го допре дното. Во немањето на идеја СДСМ како да го мобилизира своето членство, си игра, шпекулира во јавноста ...

Read More »

СДСМ: Палењето на автомобилите нема да не исплашат

По пожарот во кој вчера настрада возилото на активистката на СДСМ, Јасминка Кочевска со реакција се јавија од СДСМ Битола. -Разорниот ефект кој „Вистината за Македонија” го има врз актуелната власт, охрабрениот и се погласен народ, масовноста и енергијата кои ...

Read More »

Хаџиевски: Случајот со запалениот автомобил да не се политизира

Реагирајќи на прес-конференцијата на СДСМ, владејачката ВМРО-ДПМНЕ возврати: -Жалиме што челниците на СДСМ, во немање друг изговор за оправдување на нивната неспособност и неуспешна политика, се обидуваат преку инсинуации и неосновани обвинувања да обезбедат барем некаков, макар и минимален политички ...

Read More »

Кирацовски: Полицијата час поскоро да го расчисти случајот со палењето на автомобилот

Палењето на автомобилот на членот на СДСМ и активист на оваа партија, Маријан Јовановски, инаку, во последно време “активен” критичар на власта на социјалните мрежи, беше повод денеска за меѓусебна политичка пресметка, на двете најголеми политички партии во Битола. На ...

Read More »

Борче Димитровски нов лидер на ВМРО-ДПМНЕ Битола

Борче Димитровски, актуелниот директор на Центарот за култура- Битола е новиот лидер на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Битола. По речиси изминати седум месеци од објавувањето на конкурсот за избор на нов локален лидер на ВМРО-ДПМНЕ во Битола, со решение ...

Read More »

Заев: “Бомбите“ нема да ја дестабилизираат Македонија

-Вечерва во Битола ќе направиме рекапитулација на тоа што од почетокот кога почнавме да ги објавуваме “ бомбите” сме направиле досега. Во изминатиот период докажавме дека повеќе до 25.000 граѓани на Република Македонија се прислушкувани. Од прислушкуваните граѓани најголемиот процент, ...

Read More »

Пукна 19-тата бомба во Битола

СДСМ денеска од Битола објави нови 13 телефонски разговори за кои тврди дека се однесуваат на незаконското  работење на градоначалникот Владимир Талески, на изборни нерегуларности, притисок врз приватни фирми и партиски вработувања. На прес-конференцијата беше пуштен разговорот меѓу министрите за ...

Read More »

Владимир Талески:На последиците од „бомбите” на СДСМ битолчани сеуште се сеќаваат

– Граѓаните имаат штета од СДСМ и кога е на власт и кога е во опозиција. Нивни карактеристики се отпуштање од работа, ароганција, корупција, закани, мобинг, уцени, сеење страв, распаднати институции и објекти, уништени јавни претпријатија, лаги , малверзации, интриги, ...

Read More »
error: Content is protected !!