Home / Uncategorized / Фокус:Мијалков јуниор на информативен разговор

Фокус:Мијалков јуниор на информативен разговор

Јорадан Мијалков, син на поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков, Ален Зекиров, поранешен телохранител на Мијалков и Блаже Петровски, утре треба да се појават во полициската станица Кисела Вода, на покана на Обвинителството за организиран криминал, на информативен разговор, дознава „Фокус“ од извори вклучени во истрагата.

Според нашите информации, Мијалков, Зекиров и Петровски се повикани на распит за случувањата на крвавиот четврток, односно за упадот во Собранието што се случи на 27 април годинава.

По упадот во Собранието, на социјалните мрежи се споделуваште фотографија, со коментар дека во првата група демонстранти кои влегоа во Собранието бил и синот на Мијалков.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*