Home / Вести / Груевски продолжува со протестите

Груевски продолжува со протестите

ВМРО-ДПМНЕ и денеска блокираше крсносници во најголемиот сообраќаен метеж, а во 18 часот одржа протест пред Министерството за правда.

Лидерот во оставка, Никола Груевски повторно го предводеше протестот на опозициската партија.

Беше побарано итно ослободување на притворените чие апсење беше оквалификувано како политички реваншизам и прогон на членовите на ВМРО-ДПМНЕ како во времето на комунистичка Југославија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!