Home / Uncategorized / Се трага по 15-годишна битолчанка

Се трага по 15-годишна битолчанка

Вчера во Секторот за внатрешни работи-Битола Н.А.(47) го пријавил исчезнувањето на неговата ќерка.

Н.А во полицијата пријавил дека истиот ден околу 8 часот од својот дом во непознат правец се одалечила неговата 15-годишна ќерка.

Битолската полиција презема мерки за пронаоѓање на  девојчето.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*