Home / Tag Archives: полицајци

Tag Archives: полицајци

Нови униформи за полицајците

Владата на Република Македонија на денешната 30-та седница, со која претседаваше Заменичката на претседателот на Владата на Република Македонија и Министерка за одбрана Радмила Шекеринска Јанковска, им препорача на сите министерства до крајот на оваа недела да извршат ажурирање на ...

Read More »

Бркотници на полицајци во Битола

Педесет и тригодишен битолчанец со мотор возел во спротивен правец на улицата „Цар Самоил” во Битола, во која сообраќајот е еднонасочен. Во истиот момент и полициски службеници со службено возело поминувале по улицата и кога го зебележале мотоциклистот го предупредиле ...

Read More »

МВР распишува оглас за вработување 400 полицајци

Од утре започнува јавниот конкурс на Министерството за внатрешни работи за прием на 400 извршители на работно место „Полицаец” за работа во организациските единици сместени во Скопје, најави денеска на прес-конференција министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска. Кандидатите кои ќе ...

Read More »