Home / Вести / Тешка сообракајна несреќа кај Битола

Тешка сообракајна несреќа кај Битола

Вечерва се случи тешка сообраќајна несреќа во која се повредени повеке лица. Засега не се знае точно колкумина  се повредени во сообракајката, но според информации на порталот на Битолски весник дури три болнички возила  се упатиле на местото на несрќата.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!