Don't Miss
Home / Uncategorized / Столтенберг: Проблемот за Груевски нека си го решаваат Скопје и Будимпешта

Столтенберг: Проблемот за Груевски нека си го решаваат Скопје и Будимпешта

Случајот со Екс-премиерот Никола Груевски треба да си го решат Будимпешта и Скопје, рече првиот човек на НАТО, Јенс Столтенберг, додавајќи дека Алијансата нема намера да се меша во расчистување на прашањето околу бегството на осудениот поранешен премиер.

„Не е мое да коментирам за тоа, станува збор за прашање што се однесува меѓу Скопје и Будимпешта, а не кон НАТО“, изјави генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, на прес конференција во седиштето на НАТО во Брисел.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*