Home / Tag Archives: фејсбук

Tag Archives: фејсбук

Се санираат ударните дупки

  „Нискоградба“  денеска почна со санација на ударните дупки на улиците во  Битола. -Согласно програмата на Општина Битола за одржување на улици и патишта во следниот период интензивно според списокот што ни го достави Општината со имиња на улици за ...

Read More »

Фејсбук (дез)информирање

Во последно време како да стана тренд носителите на власта, како на државно, така и на локално ниво, јавноста да ја информираат  преку  фејсбук статусите. Откако социјалните мрежи се накотија како печурки по дожд, политичарите  кои настојувајки да бидат  транспарентни ...

Read More »

Премиеру Идризово е “Хилтон “ во однос на Шутка

Во врска со условите  кои владеат во македонските затвори со писмо од Германија се јави новинарот Томислав Кежаровски. Во писмото Кежаровски меѓу другото пишува. Господине Зоран Заев, Ги поздравувам Вашите настојувања да се подобрат условите во затворот во „Идризово“ и ...

Read More »

Груевски: Ниту сум го видел, ниту сум се чул со Заев по изборите

Никола Груевски по  изјавата на Заев дадена во Битола,  дека и за време на кампањата и по изборите постојано биле во комуникација, реши да го демантира со објава на неговиот Фејсбук профил. -Со Заев по изборите се немаме ниту видено ...

Read More »

Бележиме: Анонимни “Фејсбук“ плукачи

Со цел да ги информира своите поддржувачи, Здружението за чист воздух во Битола “За нас се работи“ уште пред да се регистрира отвори своја “Фејсбук“  страница на која се пласираат нивните и активностите на сите други субјекти во врска со ...

Read More »

“Одгледувајте ги животните во ЗОО Битола“, играјте ја играта “ZOO innovative- happy zoo game“

Првата едукативна игра за животните во Зоолошката Градина Битола е веќе достапна на социјалната мрежа Facebook. Сите љубители на животни можат да ја играат играта на следниот линк:   https://apps.facebook.com/zooinnovative/?code=AQAnulWG_qdTwIX_9_7fbn3OqQVTGDqJIt3hXyV94hkP_8nJyKCh6s_l3XVsIRCoiPFFe8a-wkfSOuIxnXdNCq0geJtPCwq0krBKyTMVmLwN9E7FshEVfI2AQ5hncq2AKCUBuKMfHAhv_CUIfdsB6KdGK50sWAWmZZWFolVel-uV1EScFcNTBFFU8InPmnlf_PzPSVT_j0w4_XYXAqboHHtKWKZkrAU0b2dZLMS5psuV6NuZ30Cit_OuHOSMxM2NMAA7jq4I69_Mcv3VPfmbPQotwJaj_VIdnWM0c0C4kjosI5hhptnA9A1VwYwZ91E2Tn5RgU4H68mUJ0ELETt5y8eD&state=35ed5d37adeb198115138a0d35a0a26e&_=_,   или пак истата да ја превземат како апликација од ...

Read More »

Со гас маски против загадувањето во Битола

Поддржувачите на акцијата која веќе неколку дена се води на “Фејсбук “ Сакаме чист воздух во Битола “ денеска излегоа во јавноста со заштитниот знак на човечка глава со гас маска. Сите поддржувачи на оваа акција на своите “Фејсбук“  профили ...

Read More »