Home / Свет / Холивуд се моли за славната комичарка

Холивуд се моли за славната комичарка

Холивуд се моли за славната комичарка Џоан Риверс (81) која по операцијата на гласните жици престанала да дише и од четвртокот е во критична состојба.
Префрлена е на интензивна нега а лекарите ја држат во вештачка кома. Нејзината ќерка Мелиса се заблагодари на бројните пораки кои ги испраќаат славните и изразуваат поддршка.
Комичарката е позната по нејзиниот остар јазик во популарните  “фешн полис“ и “во кревет со Џоан“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*