Home / Uncategorized / Победа на Пелистер во Пелагониското дерби

Победа на Пелистер во Пелагониското дерби

Фудбалерите на Пелистер со подобра игра во двете полувремиња со головите на Трифуновски и бразилецот Лукас во Пелагониското дерби ја совладаа Победа со 2:1.

Поведе Пелистер со голот на Трифуновски, израмни Маневски на 1:1, а до трите бода Пелистер дојде до голот на Лукас

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*