Home / Uncategorized / Почина Џери Луис

Почина Џери Луис

Холивудскиот комичар Џери Луис почина денеска на возраст од 91 година, во неговиот дом во Лас Вегас, потврди неговиот агент.

Неговата смрт е потврдена со соопштение објавено на Twitter, кој ја објави новинар од Las Vegas Review Journal.

„Легендарниот комичар Џери Луис почина од природна смрт во својот дом. Во тие моменти со него беше неговото семејство“, се наведува во соопштението.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*