Home / Tag Archives: Пелистер (page 2)

Tag Archives: Пелистер

Пелистер “ спонзор “ на Еурофарм!?

Со 15 гласови за и 9 воздржани гласови советниците на Советот на општина Битола ја прифати понудата на „Еурофрам“ за купување на акциите на ракометниот клуб Пелистер. За понудата на „Еурофарм“ советниците на Советот треба да се изјансат на седницата ...

Read More »

Правничката што му го одзеде Домот на планинарите дрска кон новинарите

Јас немам врска со донесеното Решение на градоначалничката Наташа Петровска за одземањето на планинарскиот дом Копанки. Како е донесено Репшението, кое јас го подготвив прашајте го секретарот на Општината Слободан Најдовски. Со овие зборови ни се обрати правничката Олга Георгиевска ...

Read More »

Се фузираат Пелистер и Еурофарм Работник

Силјан Мицевски е подготвен да се реши на чекорот кој го посакува цела Битола и ракометна Македонија.  Првиот човек на Еурофарм Работник и неговите најблиски соработници се подготвени да отстапат и да се фузираат со битолската гордост Пелистер. Се со ...

Read More »

Прифатена оставката на Златко Димитровски, Петковиќ останува на клупата до среда

Во врска со поднесените оставки на спортскиот директор на РК Пелистер Златко Димитровски и тренерот Јошко Петковиќ, Управата на Пелистер излезе во јавноста со соопштение Ракометниот Клуб Пелистер А.Д. – Битола  ја информира пошироката спортска јавност и вљубеници во ракометната ...

Read More »

Пелистер ќе ги користи искуствата на ЦСКА

                            Раководството на ФК„Пелистер”и раководниот тим на фудбалскиот клуб ЦСКА од Софија, Република Бугарија, во понеделникот  постигнаа заеднички договор за  соработка. Дел од раководството и Управниот одбор на ФК „Пелистер”, заедно со претставниците на ЦСКА, познат фудбалски клуб во светски ...

Read More »

Пелистерски новогодишен базар

В петок на ден 21.12.2018 год.    со почеток во 18:00 часот. на локацијата  хотел ресторан “Шумски фенери”, скијачкиот клуб Пелистер организира “Пелистерски новогодишен базар” Собраните средства ќе се наменат за унапредување и развој на скијањето и бордањето во рамките на ...

Read More »

Изложба на Петар Ставрев

Во пресрет на седумдесетгодишниот јубилеј на Националниот парк “Пелистер“, денесека во фоајето на Центарот за култура во Битола беше отворена изложба на фотографии  на доајенот на битолското новинарство и фото- репортерство Петар Ставрев, со наслов “Убавините на Пелистер“. Со оваа ...

Read More »

РФМ ќе ги врати парите за навивачите кои извисија

Ракометната репрезентација на Македонија со соопштение се огласи по редиците пред спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола. Имено, стотици гледачи со уредно купен влезен билет не влегоа во салата, заради преголемиот број на луѓе во објектот. Почитувани пријатели на ракометот, ...

Read More »

ЕСЕНСКА ПРОМОЦИЈА НА ГАСТРОНОМСКАТА ПОНУДА ВО ХОТЕЛ МОЛИКА

              НАМАЛЕНИ ЦЕНИ НА  ДЕЛ ОД РЕСТОРАНСКИТЕ УСЛУГИ  ОД 15 -20 %                                  ( од 05.10.2018 – 22.12.2018 година)                                                Дополнителна понуда – за ресторантска услуга и сметка  над 1000,00 денари    5% попуст                 – за ресторанска  услуга и сметка ...

Read More »

Оставка на тренерот на Пелистер, Томче Петрески!?

Иако засега нема официјална потврда сепак според извори на  Битолски весник вечерва оставка на тренерската функција во Пелистер си поднесе тренерот, Томче Петрески. Оставката на Петрески дојде по поразот на битолскиот супер лигаш од екипата на Бутел во Скопје. За ...

Read More »
error: Content is protected !!