Home / Tag Archives: сообраќајка

Tag Archives: сообраќајка

Шест лица повредени во сообраќајка кај Прилеп

Едно лице е потешко, а пет се полесно повредени во сообраќајната несреќа што се случи во 15:13 часот на магистралниот пат Прилеп-Битола кај клучката пред Тополчани. Повредените се префрлени во Клиничкиот центар во Битола и никој не е во животна ...

Read More »

Познати имињата на загинатите битолчани

Полицијата го утврди идентитетот на четирите лица кои загинаа во сообраќајката што денеска околу 17 часот се случи кај селото Крушје на патот Ресен-Охрид. Во несреќата учествувале три возила, битолски мерцедес и ауди и охридско БМВ. Според информациите од полицијата ...

Read More »

Сообракајка на патот Битола-Новаци

На 30.09.2017 година во 18,25 часот на регионалниот пат Битола-Маково, на 150 метри до мостот на реката Црна пред с.Новаци, се случила сообраќајна незгода во која Т.И.(46) од с.Дедебалци-oпштина Новаци, управувајќи патничко возило „Форд Ескорд“ со битолски регистерски таблици, изгубил ...

Read More »

Во сообраќајката кај Велес повредени 20 лица

Од Министерството за внатрешни работи се уште нема официјална информација за бројот на повредени во сообраќајната несреќа во близина на зимскиот пункт Кула. Екипи на брза помош и на МВР се уште се на терен и се уште не е ...

Read More »

Сообраќајка со мерцедесот на Орце Камчев

Едно лице е повредено во сообраќајката што вчера се случи во Дебар Маало. Во сообраќајката учествувале три автомобили, пежо, рено меган и мерцедес чија предна регистрација беше покриена, најверојатно од членовите на полициската единица „Алфи“, кои таму ги имаше во ...

Read More »

Битолчанец загина во сообраќајка на патот Прилеп- Битола

Едно лице загина и едно е полесно повредено во две сообраќајни несреќи што се случија вечерва на магистралниот пат Прилеп-Битола. Во првата сообраќајна несреќа што се случила околу 17:10 часот во директен судир на патничко возило опел астра со битолски ...

Read More »

И повредената девојка транспортирана во Скопје

Тешко повредената девојка од Битола, Т. С. на возраст од 21 година, како и момчето Х.С. 19 ќе биде транспортирана за Скопје на потанатомошно лекување. Девојката, која се здоби со тешки телесни повреди се наоѓа исто така во тешка здраствена ...

Read More »

Грк удри во пешак кај Стаклената зграда

Во близина на Стопанска банка- Битола, предмалку  се случи тешка сообраќајна несреќа во која што беше удрен пешак на возраст од околу 65 години. Во пешакот во блиизина на пешачкиот премин удри грчки државјанин со патничко моторно возило марка “мерцедес“. ...

Read More »

Дејвид Бекам имал сообраќајка со моторот

Поранешниот фудбалер Дејвид Бекам доживеал сообраќајна несреќа, откако паднал од неговиот мотор при напуштањето на едно студио за тетовирање, пишуваат светските медиуми. Тоа изгубил контрола над моторот при претекнување, паднал на земја и за среќа поминал без поголеми последици. Тој ...

Read More »