Home / Вести / Утревечер промоција на Лазар Котевски за градоначалник на Новаци

Утревечер промоција на Лазар Котевски за градоначалник на Новаци

Утревечер во Новаци  со почеток во 18 часот ке биде промовиран кандидатот за градоначалник на Новаци и Советничката листа на ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата “За подобра Македонија “

На митингот ќе зборува кандидатот за градоначалник на Новаци, Лазар Котевски, на кој ова е му е четврт пат да се кандидира за градоначалник на општината.

Инаку во изминатите три избори Лазар Котевски убедливо победуваше уште во првиот круг.

Многумина сметаат дека така ке биде и овој пат, бидејки сите анкети покажуваат дека Котевски нема конкуренција во Новаци и ја ужива довербата на сите жители  на оваа општина.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

error: Content is protected !!